Sprawdź czy dropshipping jest właśnie dla Ciebie?

Aktualizacja: maj 19

Na temat pracy w systemie dropshipping możemy rozpisywać się bardzo dużo, często, i chętnie poruszymy każdą kwestię. Integracje z hurtowniami, obsługa klientów, rozliczenia zamówień. Integracje z kurierami czy obsługą płatniczą, a nawet pokażemy Ci jak wypromować skutecznie swój biznes. To tylko część rzeczy, które będziemy opisywać na blogu. Staramy się poukładać dla Ciebie artykuły w taki sposób, aby każdy kolejny był Twoim krokiem do przodu. I mamy nadzieję, że właśnie tak jest. Wiemy, że prowadzenie swojego biznesu w e-commerce daje nam wiele plusów. W połączeniu z dropshippingiem może to być na prawdę strzał w dziesiątkę ! Jeżeli chciałbyś pracować, wtedy kiedy Ty zadecydujesz, z dowolnego miejsca na ziemi, zarabiać zadowalającą cię naprawdę dużą kwotę bez ponoszenia kosztów na początek to koniecznie przeczytaj dalej co mamy Ci do przekazania.


Dziś chcielibyśmy, abyście sprawdzili i zastanowili się nad tym, czy praca w dropshippingu jest właśnie dla Was. Rozważymy wszystkie za i przeciw. Podamy wam kilka przykładów, zachowań, w którym momencie nasi klienci rozpoczęli pracę w systemie dropshipping lub kiedy zmienili swój model biznesowy właśnie na ten. Zatem przechodzimy do pierwszego punktu programu.


1. Plusy pracy w dropshippingu.

- Największy plus to zapewne brak potrzeby towarowania swojego sklepu, przed rozpoczęciem jakiejkolwiek sprzedaży.


- Oszczędność pieniędzy już na początku prowadzenia biznesu. Środki możesz przerzucić na marketing i budowę swojego projektu.


- Możesz pracować codziennie z różnego miejsca. Komputera, telefonu, tabletu czy innego urządzenia mobilnego. Potrzebujesz tylko podłączenia do internetu.


- Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, co chcą stawiać pierwsze kroki w świecie e-biznesu. Prowadzić swój sklep internetowy czy też wystawiać produkty na innych portalach.


- Duże zyski to kolejny z najważniejszych plusów tego modelu pracy.


- Nie stanowią dla nas problemu przesyłki drobnicowe czy tak samo produkty wielkogabarytowe. Hurtownia czy też inny partner biznesowy wszystko zrobi za nas !


- Nie potrzebujemy posiadać własnego magazynu.


2. Minusy pracy w dropshippingu.


- Nie widzisz fizycznie towaru, który sprzedajesz swojemu klientowi.


- Problemy z aktualizacją stanów magazynowych. Może się zdarzyć, że klient kupi towar, którego już nie ma u naszego partnera biznesowego.


- Czas realizacji zamówienia nie jest do końca zależny od nas. Jesteśmy uwarunkowani od pracy np. hurtowni.


- W niektórych przypadkach brak realizacji zwrotów i reklamacji. - Wtedy towar zostaje u nas pod warunkiem, że hurtownia nie będzie obsługiwać systemu zwrotów.


To tylko kilka przykładów analizy pracy w dropshippingu, które mamy opracowane na podstawie codziennej pracy z naszymi klientami. Możesz być pewny, że czytając nasze artykuły uważnie, nie zaskoczysz się niespodziewanymi ruchami ze strony klienta końcowego czy też hurtownika. Przygotujemy cię się na wiele możliwości, które na pewno spotkasz na swojej drodze. Ale spokojnie ! Z każdą z nich sobie poradzisz.
W kolejnym punkcie chcemy Ci również przedstawić kilka przykładów, abyś zobaczył czy to właśnie dla Ciebie idealną formą na rozpoczęcie działalności w e-commerce jest właśnie dropshipping. Na pewno musisz zadać sobie na początku kilka pytań. Co sprzedawać? Jaki prowadzić rodzaj obsługi klienta? Przede wszystkim czy sprzedawać tylko w Polsce, czy też za granicą? Czy sprzedawać tylko na swoim sklepie internetowym, czy rozszerzyć kanały od razu o inne market place? Tych pytań za ciebie nie odpowiemy, natomiast pokażemy Ci czy jesteś na właściwej drodze. Przeczytaj poniższe wskazówki.


3. Dla kogo idealnym rozwiązaniem jest dropshipping?

- Pracujesz na etacie i chciałbyś poszerzyć swoje źródło dochodu? - TAK


- Jesteś młodą osobą, która dopiero stawia pierwsze kroki w biznesie internetowym? - TAK


- Być może jesteś w ciąży lub młodą Mamą, która chciała by zaktywizować się zawodowo i ma troszeczkę wolnego czasu w domu? - TAK


- Jesteś już na emeryturze lub rencie? Chciałbyś zwiększyć swój dochód, a nie możesz wykonywać cięższej pracy? - TAK


- Nie chcesz na początek inwestować dużych pieniędzy w kupowanie towaru, kiedy sklep jeszcze nie przynosi dochodu - TAK


- Być może pracujesz już na etacie, ale jesteś na tyle ambitny, że ci to nie wystarcza? - TAK


- Prowadzisz już sklep internetowy i chciałbyś poszerzyć swój asortyment? - TAK


Jeżeli na większość z tych pytań odpowiedziałeś na TAK to jesteś w idealnym punkcie aby myśleć o tym, że jest to model biznesowy, który skierowany jest właśnie do Ciebie. Śledząc nasze artykuły i czytając e-booki na pewno twoja przygoda z e-commerce i dropshippingiem zakończy się happy endem a Ty, będziesz twórcą swojego sukcesu i będziesz cieszyć się wolnością, jaką daje właśnie model pracy w dropshippingu. Pamiętaj ! Jest to łatwe i przede wszystkim działa a przykłady powyżej są przedstawione z prowadzonych już biznesów, sklepów internetowych, czy pracy na takich portalach jak Allegro.


Jeżeli Powyższe przykłady zainspirowały Cię do działania i wzięcia spraw w swoje ręce musisz koniecznie sprawdź nasz zestaw e-booków, który pokaże Ci jakie to proste - SPRAWDŹ TUTAJ


Na koniec chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten temat ? Być może wywodzisz się jeszcze z innego środowiska, którego nie wymieniliśmy powyżej a dropshipping jest dla Ciebie idealny ? A może prowadzisz już sklep internetowy? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu a nasi czytelnicy, chętnie poznają jeszcze twoje aspekty pracy.


Pozdrawiamy !

Zespół Dropshiping.pl659 wyświetlenia
  • YouTube - Czarny Krąg

©2020 by Dropshiping.pl.